Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja jest niedostępna

Przepraszamy ale w tej chwili rejestracja jest niemożliwa.


Magia pokrzywy


pokrzywa2Nie doceniamy tej rośliny, nazywając ją chwastem i z uporem wyrywając z ogródka. Tymczasem pokrzywa ma szerokie zastosowanie zdrowotne i silne właściwości magiczne znane na całym świecie.

Jej właściwości były znane już wiele lat temu. Przyrządzano z niej głównie zupy, dodawano do potraw.
W magii ludowej pokrzywę uznawano za roślinę o właściwościach ochronnych, oczyszczających energie i uzdrawiających.

 

 

W magii

Pokrzywa miała chronić przed demonami, złymi urokami i klątwami. Dlatego bukiety z suszonych pokrzyw wieszano nad drzwiami, na bramach, szczególnie w wigilię św. Jana. W ten sposób zabezpieczano dom przed złymi energiami, w domostwie miał dzięki temu rytuałowi zapanować spokój.

Pokrzywę używano także do wytwarzania niektórych włókien do tkanin, a noszenie ich miało właściwości ochronne. Przyrządzano również napar z pokrzywy, którym skrapiano ubrania i izby. Wszystkie te sposoby są na tyle proste, że możemy stosować je również dzisiaj.

Pokrzywa (szczególnie nasiona) w magii stosowana jest również do rytuałów miłosnych. Pobudza zmysły, likwiduje wstydliwość, wzmacnia potencję seksualną.

W leczeniu

Oprócz właściwości magicznych, pokrzywa ma nieocenione zalety w ziołolecznictwie. Bogata w witaminy C,K,B i składniki mineralne, kwasy organiczne. Sprawdza się w leczeniu stanu zapalnego dróg moczowych. Napar działa korzystnie na włosy (w tym wypadanie) i skórę (trądzik). Rewelacyjnie łagodzi stres i smutek.

Zalety pokrzywy

pokrzywa1Zalet pokrzywy nie sposób przecenić. Roślina lubi rosnąć koło domów, więc jeśli w twoim ogródku wyrosły dorodne pokrzywy- nie usuwaj ich, lecz zetnij i wykorzystaj z korzyścią dla zdrowia (tego fizycznego jak i energetycznego).

Pokrzywy zbieramy od maja do września, podobnie jak inne zioła, w słoneczne dni. Wybieramy okazy, która nas przyciągają, a te które z jakiegoś względu „odpychają” pozostawiamy, niech spokojnie rosną. Zebrane rośliny suszymy w cieniu, w przewiewnym miejscu, bez dostępu wilgoci.

Zostaw wiadomość