Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja jest niedostępna

Przepraszamy ale w tej chwili rejestracja jest niemożliwa.


Kot w snach


kotKot, podobnie jak i inne zwierzęta, stosunkowo często pojawia się w naszych snach. Przeważnie „sny z kotem” są znaczące. Dodatkowo często zdarza się, że „snom z kotem” towarzyszą realne koty. Nagle przybłąka się do nas jakiś kotek, albo wychodząc do pracy zaczynamy spotykać (i zauważać) jakiegoś kota.

Nie należy lekceważyć takich znaków. Zwłaszcza gdy sen z kotem się powtarza. Przyjrzeć się snom i spróbować je zinterpretować, odczytując jakie informacje pragnie nam przekazać nasza podświadomość.

W sennikach wyczytamy, że sen o kocie to niezbyt pomyślny znak, może oznaczać nieszczęście, złe wiadomości, smutek, stratę majątku.
Nie należy w to ślepo wierzyć!  Snu w którym spotkałaś kota nie warto tłumaczyć zgodnie z sennikiem. Jak więc go zinterpretować?

  • Zastanów się jaki masz osobisty stosunek do kotów. Czy je lubisz, kochasz, podobają ci się, a może się ich obawiasz?
  • Jak wyglądał kot? Czy był czarny, biały, rudy, a może fioletowy? Tutaj poczytaj o symbolice kolorów, bo jest znacząca. Czarny może oznaczać tajemnicę, biały- niewinność, żółty- radość.
  • Czy kot miał jakieś znaki charakterystyczne? Np. długie uszy, hipnotyzujące oczy, czy był wyjątkowo duży, mały?
  • Czy był zdrowy, czy chory? Czy miał miękką sierść, a może szorstką?
  • Co robił we śnie? Czy spokojnie leżał, a może cię atakował?

Symboliczne znaczenie kota to: elastyczność, instynkt, niezależność, zwinność, zmysłowość, seksualność i kobiecość (u mężczyzn będzie to anima, czyli kobiecy pierwiastek w nich samych).

Teraz możesz powiązać te znaczenia z istotnymi szczegółami z twojego snu.

kotyPrzykładowy sen z kotem
Magdzie śniło się, że siedziała w hotelu. Wcześniej pokłóciła się  z szefową, a teraz czekała na dalszy rozwój sytuacji. Na jej kolanach leżał spokojnie duży, czarny kot. Magda głaskała go i sprawiało jej to przyjemność oraz przynosiło spokój. Sierść była szorstka, a pod nią wyczuwała niewielkie zgrubienia.

Kot ze snu może symbolizować kobiecość Magdy. Leżał spokojnie, nie wykazywał aktywności, spał. Może to oznaczać, że Magda nie przejawia aktywnie swojej seksualności, co wywołuje w niej wewnętrzny konflikt i napięcia (kłóciła się we śnie z szefową).  Zgrubienia w sierści świadczą, że bywa „szorstka” w kontaktach. Warto żeby stała się łagodniejsza i bardziej aktywnie przejawiała swoją kobiecość, która jest uśpiona i bierna. Kot był czarny, co może wskazywać na to, że Magda postrzegana jest przez mężczyzn (albo jest rzeczywiście) tajemnicza i niedostępna.

Zostaw wiadomość