Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja jest niedostępna

Przepraszamy ale w tej chwili rejestracja jest niemożliwa.


Kamienne kręgi mocy


www.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Od dawna wykorzystywano moc kamieni układając je w specjalne kręgi. Stanowiły one miejsca kultu religijnego, oraz praktyk magicznych. Kamienne kręgi stanowią również ochronę przed negatywnymi energiami. Przebywanie w środku takiego kręgu podnosi wibracje, oczyszcza pole energetyczne, a także uzdrawia, ponieważ regeneruje organizm.

To idealne miejsce do medytacji i odpoczynku, które jednocześnie dobrze działa na otaczająca przyrodę i zwierzęta.
Znane są kamienne kręgi o wielkiej mocy w Polsce i na całym świecie, ale można je również zbudować samemu we własnym ogrodzie. Najbardziej znane kręgi mocy na świecie to Stonehenge w Anglii, Machu Picchu w Peru, posągi Moai na Wyspie Wielkanocnej.

Najbardziej znane kamienne kręgi w Polsce leżą na Pomorzu w: Odrach, Węsiorach i Borkowie.

Odry. Położone ok. 40 km od Tucholi, nad brzegiem rzeki Wdy, w obrębie malowniczego rezerwatu przyrody, zajmują obszar ponad 17 hektarów i stanowią największy, najbardziej znany w Polsce zespół kurhanów i kamiennych kręgów. Możemy tutaj wyróżnić kręgi kamienne, kurhany, groby ze stelami oraz groby płaskie.
Miejsce zostało dokładnie zbadane przez bioenergoterapeutów i radiestetów, którzy potwierdzili, że jest to miejsce o ogromnej mocy. Odry przyciągają wiele osób, które twierdzą, że miejsce to poprawia ich samopoczucie, a nawet leczy różne schorzenia.

Węsiory. Położone koło Sulęczyna, stanowią skupisko kamiennych kręgów i kurhanów. Największy krąg posiada średnicę 26 metrów i wysokość 1,5 m. O kręgach w Węsiorach zrobiło się głośno dzięki książce Ericha von Daenikena, który połączył ich pochodzenie z kosmitami. Jednak historycy są o wiele bardziej sceptyczni i wskazują, że w miejscu tym przebywali dawno temu Goci (I i II w.n.e), którzy zbudowali i pozostawili „po sobie” te kamienne kręgi. Węsiory to miejsce pochówku, a kurhany mają formę kopców ułożonych z ziemi i kamieni. Spotkamy tutaj groby płaskie (ze stelami lub bez), popielnicowe, jamowe, szkieletowe.

Zostaw wiadomość