Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja jest niedostępna

Przepraszamy ale w tej chwili rejestracja jest niemożliwa.


Ho’oponopono, jak wybaczać


wodospadSkupiając się na pretensjach (zarówno do siebie jak i do innych) trwamy w gniewie, który przede wszystkim osłabia nas samych. Wybaczenie przynosi ulgę, sprawia, że nie doświadczymy chorób zarówno fizycznych jak i dolegliwości psychicznych.

Wprowadzenie harmonii i miłości w swoim wnętrzu przeniesie się na świat zewnętrzny zgodnie z zasadą przyciągania, która głosi, że to co jest w tobie pojawia się i oddziałuje również wokół ciebie (nigdy odwrotnie).

Jak wybaczać? Technik jest sporo, a „Ho’oponopono” nie jest skomplikowane.

 

To proste ćwiczenie znamy z Huny. Warto je praktykować tyle razy, ile poczujesz gniew, żal, albo złość. Wtedy warto się zatrzymać i je powtarzać dopóki nie poczujesz spokoju i tego, że gniew już minął.

Pierwszy raz ćwiczenie wykonaj w skupieniu, warto zamknąć oczy. Teraz wykonaj 7 głębokich oddechów, które sprawią, że powinnaś zacząć lepiej odczuwać ciało.
Poczuj to co Cię złości, martwi, gniewa. Odczuj wyraźnie w ciele te emocje. Może pojawi się jakaś sytuacja, albo osoba. Jeśli nie, to skup się na odczuciu w ciele.
Następnie modlisz się słowami: „ „Boski Stwórco, ojcze, matko i synu w jednym… Jeśli ja, moja rodzina, krewni i przodkowie uraziliśmy Ciebie, Twoją rodzinę, krewnych oraz przodków w myślach, słowach, uczynkach i działaniach, kiedykolwiek od początków stworzenia aż do dnia dzisiejszego, błagamy Cię o przebaczenie… Niech to oczyści, zmyje, uwolni, przetnie wszystkie negatywne wspomnienia, blokady, energie i wibracje i przemieni je w czyste światło… A wszystko się stanie.”*

Potem mówisz 4 słowa: Przepraszam, Wybaczam sobie, Dziękuję, Kocham Cię,  wierząc, że twoje problemy rozwiążą się.

Jeśli nie czujesz ulgi, nie czujesz inspiracji do podjęcia jakiegoś kroku, a dalej masz w sobie złość, niepewność, czy lęk- to powtórz to ćwiczenie.

Ile razy? Tak długo aż poskutkuje.

*Joe Vitale, „Zero ograniczeń”

 

Zostaw wiadomość