Logowanie
Nie pamiętasz hasła?
Rejestracja jest niedostępna

Przepraszamy ale w tej chwili rejestracja jest niemożliwa.


Bylica piołun niczym szałwia biała


bylica11
No może nie do końca, ponieważ działanie szałwii białej jest jednak silniejsze i nie ma zioła, które mogłoby jej dorównać w tej kwestii. Jednak szałwia biała w Polsce nie rośnie w gruncie, a nawet w doniczce ciężko się ją hoduje. Natomiast bylica piołun rośnie dziko i obficie na naszych łąkach. Ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie i w rytuałach magicznych. Nie tak dawno bardzo popularna wchodziła w skład alkoholu zwanego absyntem, po spożyciu którego co niektórzy widywali „zielone wróżki”.

Nie jest trudno ją poznać, jednak jeśli nie jesteś pewna czy zioło, które wydaje ci się bylicą faktycznie nią jest, to najlepiej zbierać ją od lipca do sierpnia.

Zioła najlepiej zbierać w słoneczny dzień i powiesić w suchym i przewiewnym miejscu. Wysuszone nadają się do spalania jako kadzidła.

Ziołolecznictwo

Kąpiel z dodatkiem bylicy rewelacyjnie tonizuje skórę, relaksuje, likwiduje napięcia nawet bóle mięśni, również infekcje grzybiczne. Bylicę należy wcześniej zagotować przez kilka minut (po przykryciem) i po wystygnięciu wlać do wanny wypełnionej wodą.

Na początku ciąży wywołuje poronienie (silne skurcze macicy), a w ostatnim miesiącu przyspiesza poród.

Działania magiczne

Zioło używane jest głównie na rozpoczynanie i zakańczanie rytuałów (ceremonii) magicznych. Do okadzania chorego miejsca w celu uleczenia, albo oczyszczenia miejsca, czy osoby z negatywnej, czy ciężkiej energii, przed wyznaczaniem magicznego kręgu, przed ważnymi wydarzeniami życiowymi. Również okadzaniem warto poprzedzać medytację, czy śpiewanie mantr.

W rytuałach magicznych palimy również wieczorem w ogniu suszone listki piołunu. Samo ich spalanie poprzedzamy wyrażeniem intencji (życzenia), które chcemy osiągnąć dzięki spaleniu rośliny.

Jeśli planujesz rytuały magiczne z piołunem to podobno najlepszym dniem tygodnia będzie poniedziałek.

Suszone zioło położone przy łóżku wpływa na sny, może wywoływać sny prorocze, albo nawet podróże astralne. W dzień Św. Łukasza (18 października) piołun położony pod poduszką sprawi, że zobaczysz swoją prawdziwą miłość. Ziele wcierane w kryształy, zwierciadła, czy kryształowe kule, wzmacnia ich magiczne właściwości.

Bylica piołun zapobiega zmęczeniu, dlatego jeśli czeka cię ciężki dzień, albo długa „wędrówka” to dobrze włożyć to zioło do…butów. Nie tylko będzie zapobiegać zmęczeniu, ale również wytworzy wokół siebie krąg ochronny. Każde miejsce, czy to pokój dziecięcy, strych, czy kuchnia, gdzie powiesisz bylice będzie pod jej wpływem chroniąc przed pechem, negatywną energią.

W magii miłosnej sprzyja wzbudzaniu namiętności. W tym celu mocuje się go do uda kobiety, wkłada pod poduszkę albo pod łóżkiem.

Niegdyś pasy z piołunu noszono na ciele, a następnie skakano przez ogień, aby odciąć się od wszelkich uroków, czy nałożonych zaklęć, ponieważ zioło to ma moc odczyniania tego co złe.

Warto więc piołun zbierać samodzielnie, suszyć i wykorzystywać. Jeśli użyjemy go z pozytywną intencją i w skupieniu to z pewnością nam się odwdzięczy.

Zostaw wiadomość